Wyszukiwarka

Wyszukiwarka jest dostępna w menu systemu po lewej stronie lub na dole ekranu w wersji mobilnej. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy jesteś we właściwej Organizacji, ponieważ wyszukiwarka przeszukuje tylko dane aktualnie wybranej Organizacji. Wyszukiwanie Obieg dokumentów i spraw Dew-X Po jej wybraniu pojawi się okno: Wyszukiwanie Obieg dokumentów i spraw Dew-X Jest to narzędzie uniwersalne i pozwala na wyszukiwanie zarówno w Procesach jak i w Archiwum. Uwaga: ponieważ uprawnienia do Procesów i Archiwum plików są nadawane odrębnie, dokumenty, które zostały dodane w procesie (zarówno inicjujące instancje procesów, jak i dodane jako załączniki w ich trakcie) nie są dostępne w Archiwum plików i tym samym nie znajdą się w wynikach wyszukiwania.  Wyszukiwanie w Procesach Z listy należy wybrać Proces – jest to jedyne pole obowiązkowe. Wszystkie pozostałe mogą pozostać puste. Są to:
  • Typ – możesz wybrać Wszystkie lub tylko Trwające lub tylko Zakończone instancje
  • Daty rozpoczęcia – wybierz zakres
  • Daty zakończenia – wybierz zakres
  • Identyfikator – jeżeli szukasz konkretnej instancji i znasz jej numer, wpisz go w to pole (więcej o identyfikatorze przeczytasz tu: kliknij)
  • Fraza – wpisz dowolną frazę, system przeszuka bazę w jej poszukiwaniu.
Uwaga: Trwające = U mnie + W toku Jeżeli w Systemie dla danej Organizacji są instancje procesów spełniające kryteria, wyświetli się na przykład taki widok: Wyszukiwanie Obieg dokumentów i spraw Dew-X Aby zapoznać się ze szczegółami, należy kliknąć trzy kropki na wybranej karcie. Jeżeli w Systemie dla danej Organizacji nie ma danych spełniających kryteria, wyświetli się następujący widok: Wyszukiwanie Obieg dokumentów i spraw Dew-X Uwaga: jeżeli z wyszukiwarki korzysta właściciel (Owner) lub administrator danej Organizacji, to w wynikach wyszukiwania pojawią się również instancje procesów, w których nie brał udziału. Ta funkcjonalność może zatem zostać wykorzystana również do usuwania instancji procesów, które zostały przeprowadzone błędnie, a nie można ich cofnąć ponieważ zostały już zakończone lub użytkownik, u którego się znajdują nie jest już członkiem danej Organizacji. Więcej o rolach i uprawnieniach przeczytasz tu: kliknij Wyszukiwanie w Archiwum Szukaj w: wybierz Archiwum plików Wyszukiwanie Archiwum dokumentów Dew-X Następnie z listy wyboru Folder – jest to jedyne pole obowiązkowe. Wszystkie pozostałe mogą pozostać puste. Są to:
  • Typ – możesz wybrać Wszystkie lub tylko Nieopisane lub tylko Opisane dokumenty
  • Daty dodania – zakres
  • Identyfikator – jeżeli szukasz konkretnego dokumentu i znasz jego numer, wpisz go w to pole (więcej o identyfikatorze przeczytasz tu: kliknij)
  • Fraza – wpisz dowolną frazę, system przeszuka bazę dokumentów w jej poszukiwaniu.
Jeżeli w Archiwum dla danej Organizacji istnieją dokumenty spełniające kryteria, wyświetli się na przykład taki widok: Wyszukiwanie Archiwum dokumentów Dew-X